Ortodonti halk içinde bilinen adıyla diş teli tedavisi, erken yaşlarda meydana gelen veya tedavide geç kalındığı için ileri yaşlarda görülen diş bozukluklarının tedavisini içermektedir.
woman-sits-dental-chair-doctors-bowed-her

Ortodontik tedavi genellikle 9-14 yaş civarında başlar. Ancak, Amerikan Ortodonti Derneği, süt dişlerinin gelişmesi ve yerlerini kalıcı dişlere bırakması sürecinin kontrol altına alınması amacıyla tüm çocukların 7 yaşından önce ortodontistle tanışmaları gerektiğini tavsiye etmektedir. Bu sayede olası ortodontik problemler daha erken teşhis edilip daha kolay çözüme kavuşacaktır.

Ortodonti tedavileri genellikle braketlerin diş yüzeylerine takılması ile ilerleyen bir tedavi yöntemidir. Metal braketler,seramik braketler , safir (ice) braketler, ınvisalign , damon (kapaklı) metal braket ,damon (kapaklı) şeffaf braket, lingual braket gibi birçok türü bulunmaktadır. Yapılan tedavinin türüne ve bütçesine göre kullanılan braketler değişkenlik göstermektedir. Otodontik tedavi sadece tel tedavisini kapsamaz. hastanın yaşına ve şikayetine göre yüz maskesi, headgar gibi apareyler de tedavi uygulanabilir. En uygun tedavi seçeceği için hekiminize danışınız.
Randevu Oluşturmak için

Bizimle iletişme Geçin

    0216 504 32 72